Małżeńska dieta

Truizmem jest stwierdzenie, że zdrowie powinno być dla każdego z nas absolutnym priorytetem. Niby wszyscy o tym wiemy, ale wielu z nas nawet nie próbuje prowadzić zdrowego trybu życia głównie ze względu na to, że brakuje im do tego motywacji.

Nawet przejście na znormalizowaną dietę nie jest wcale łatwe. W tym jednak pomóc może nam najbliższa osoba. Warto rozważyć możliwość wprowadzenia zmian w codziennej diecie małżeństwa lub po prostu pary, która razem mieszka.

Takie rozwiązanie sporo ułatwia. Można wówczas robić jedne zakupy żywieniowe, wspólnie przyrządzać posiłki (od razu dla dwóch osób, a nie dla każdego z osobna), a także je spożywać. Najważniejsza jest jednak wzajemna mobilizacja, która powinna mieć tutaj miejsce, chociaż oczywiście względy praktyczno-ekonomiczne również są istotne.

Oczywiście, wspólne przejście na zdrową dietę nie może oznaczać, że mężczyzna i kobieta spożywają identyczne posiłki o równej wielkości. Jeśli na przykład kobieta waży sześćdziesiąt kilogramów, a mężczyzna osiemdziesiąt, to każde z nich ma nieco inne potrzeby.

Trzeba także pamiętać o tym, że każdy człowiek ma nieco odmienny metabolizm. Jeden może bez problemu przyswoić większą ilość kalorii, podczas gdy drugi już nie. W diecie należy również uwzględnić ewentualne problemy zdrowotne – są przecież osoby, które niektórych produktów nie mogą jeść, a inne wręcz muszą.

http://www.terapeutica.pl/ www.rachunkowoscwoswiacie.pl www.ohmeg.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.