Wspólna dieta

Całkiem spore grono osób chciałoby schudnąć, ale brakuje im motywacji do podjęcia konkretnych działań. Dodatkowych motywacji szukać możemy na przykład wśród bliskich. Interesującym rozwiązaniem wydaje się chociażby przejście na dietę razem z partnerem lub partnerką.

Takie wspólne odchudzanie może nie tylko ułatwić nam trzymanie się surowego reżimu żywieniowego, ale również zacieśnić więź, poprzez odnajdywanie nowych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Wspólne zakupy czy też przygotowywanie posiłków mogą przestać być szarą codziennością i przerodzić się w całkiem przyjemne rytuały.

Jak wiadomo, kiedy podejmujemy się jakiegoś wyzwania razem z drugą osobą, to zdecydowanie łatwiej jest mu sprostać. Wzajemne motywowanie się do działania oraz wspieranie w chwilach kryzysowych potrafi naprawdę wiele zmienić.

Poza tym, jeśli partnerzy wspólnie zrzucą zbędne kilogramy, to staną się bardziej atrakcyjni. Kiedy tylko jedna osoba dbałaby o swoją wagę i wygląd, to mogłaby czuć się niedoceniona faktem, że druga strona nie chce się dla niej poświęcić.

Podczas tworzenia wspólnego jadłospisu trzeba jednak pamiętać, że każdy organizm ma nieco inne potrzeby żywieniowe. Partnerzy często różnią się od siebie dość znacznie pod względem wagowym, co powinno mieć przełożenie na wielkość spożywanych przez nich posiłków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *